O2 WORLD Arena, Berlynas, Interviu su šio projekto dalyviais
p. B.Schmidt kalboje buvo paminėti rekordiniai duomenys: 35’000 kubinių metrų betono, 4’200 tonų plieno, pastatyta per 728 dienas už 165 milijonus eurų.
160 metrų pločio, 130 ilgio ir 35 metrai aukščio, įrengta iki 17000 vietų. Kiekvienas didžiuotųsi galėdamas prisidėti prie tokio dydžio projekto?
Bernd Schmidt: Aš dar galiu paminėti kelis skaičius: daugiau nei kilometras plyšinių latakų ir iki 500 metrų “U” profilio latakų buvo sumontuoti panaudojant 400 kubinių metrų betono. Žinoma, mes didžiuojamės pačia O2 World Arena Berlyne, o taip pat galėdami prisidėti prie tokio prestižinio projekto.
Wolfgang Herzog: Aš galiu tik sutikti, nes turėjome gan didelius iššūkius dar prieš pradedant šį projektą. Priešais šį pastatą yra akis, kuri spindi nuo saulės spindulių. Pagal ją ir buvo orientuotas visas statybų procesas. Viskas buvo pastatyta iš Rytų į Vakarus. Kol 30 specialistų įrenginėjo dangas, aš su kolegomis montavau latakus.
Statybų aikštelės suvaldymas viena iš užduočių. Ar turėjote kokių nors logistikos problemų?
Sylvia Katzenberger: Tai buvo iššūkis. Visų pirma, darbas turėjo būti atliktas per rekordiškai trumpą laiką ,t.y. 3 mėnesius, kai tuo tarpu realiai šiems darbams įvykdyti reikėtų 6 mėnesių. Taip pat buvo didelė medžiagų įvairovė, kurias reikėjo pristatyti tinkamu laiku į tinkamą vietą.
Reikėjo pasirūpinti atitinkamomis sandėliavimo vietomis. Turiu pasakyti, jog šį ypatingą projektą pavyko įgyvendinti tik suvienijus visų darbuotojų jėgas.
W.Herzog: aš galiu tik patvirtinti, jog bendradarbiavimas buvo efektyvus, visi dirbo išvien ir labai kryptingai.
Pone S. Mauderer, o ką Jūs manote apie bendradarbiavimą? Juk buvo įtraukti į šį projektą net iš Raštatto.
S.Mauderder: Man buvo labai svarbu, kad tiek organizacinė, tiek gamybos komandos dirbtų rezultatyviai tam, kad galėtume pristatyti savo gaminius laiku bei pažadėtos kokybės. Tai gali būti gana rizikinga, nes gaminių pristatymui suvėlavus, suvėluotų ir visas statybos projektas. O tai, kad objektas yra toli nuo gamyklos neturi daryti jokios įtakos, na žinoma, ir neturėjo galutiniame rezultate.
Paviršinių nuotekų surinkimo sistemos reikalavimai nebuvo tik techniniai, jie turėjo estetiškai atrodyti ir tikti prie šio objekto aplinkos. Kaip Jums tai pavyko suderinti?
B. Schmidt: Ypatingose vietose bei išskirtinės architektūros pastatuose, mes rekomenduojame HAURATON Plyšinius latakus, kurie yra vos pastebimi. Po danga esanti šių latakų dalis pasižymi dideliu hidrauliniu pralaidumu, kurio užtenka ir intensyvaus lietaus metu. Visi plyšiniai latakai yra komplektuojami su reviziniais dangčiais, kuriuos galima išimti ir išvalyti latakų liniją. Vanduo, veikiamas sunkio jėgos, subėga į žemiausią latako tašką, iš kurio teka į lietaus kanalizaciją.
S.Mauderer: Buvo naudojami FASERFIX STANDARD 150 latakai su plyšiniais dangčiais. Ši sistema gali būti laikinai apkraunama iki D400 klasės, plyšiniai dangčiai cinkuoti. Išilgai fasado buvo naudojami pagal užsakymą pagaminti nerūdijančio plieno plyšiniai latakai. Jie komplektuojami su sieteliu, sulaikančiu šiukšles, nuorūkas, medžių lapus.
Išligai išlenktos fasado sienos buvo sumontuoti nerūdijančio plieno latakai , kurie buvo pagaminti pagal užsakymą šiam projektui.
Be standartinių FASERFIX SUPER KS 150 latakų su cinkuotomis grotelėmis buvo naudojama ir daugiau elementų, pagamintų pagal užsakymą. Šie latakai buvo naudojami Arenos išorinėje dalyje.
W. Herzog: Taip pat buvo montuojami 100 ir 200 mm vidinio pločio latakai. FASERFIX latakai buvo naudojami vietose, kur važinėja sunkiasvorės mašinos, pavyzdžiui, pasikrovimo/išsikrovimo rampos.